O MNIE

Sport i rowery są moją pasją odkąd sięgam pamięcią. Biegałem jeszcze znanim zacząłem na dobre chodzić. Opanowanie samodzielnej sztuki jazdy na rowerze zajęło mi ponoć dwa dni. Na przestrzeni lat miałem okazję dosiadać niezliczoną liczbę rowerów: od prostych składaków, po najnowocześniejsze konstrukcje szosowe i MTB. Od najmłodszych lat własnoręcznie serwisuję moje pojazdy, poświęcając im niezliczoną ilość czasu i energii.
 
Pewnego dnia spostrzegłem, że nasze rodzime rowery Rometu zaczynają odchodzić w niepamięć. Tymczasem miałem ogromny sentyment do składaków. Charakterystyczny zawias zawsze budził mój podziw. Rower w niego wyposażony wyróżniał się na tle pozostałych, miał coś innego, coś nietuzinkowego. Po długich poszukiwaniach zdobyłem rower, który większości ludzi przychodzi na myśl po usłyszeniu słowa "składak". Były to oczywiście Wigry 3. W jednej chwili wkroczyłem do bujnego świata polskich składaków, w którym pozostaję po dziś dzień.
 wigry3_1
 
Strona ta prezentuje efekty mojej pracy na przestrzeni kilku lat. Kolekcjonuję składaki z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych produkcji rodzimego Rometu. Podstawową zasadą jaką się kieruję jest brak ingerencji w powłokę lakierniczą, którą pozostawiam w 100% oryginalną. Pozostałe podzespoły czy akcesoria regeneruję lub uzupełniam na podstawie prospektów i zgromadzonych zdjęć.
 
Moje pierwsze Wigry 3 były miłym początkiem historii, od której zaczęła się moja miłość do starych składaków. Z biegiem czasu skupiłem się na rzadszych modelach, które nie były produkowane na tak szeroką, masową skalę.
 
Zapraszam serdecznie!